7. Ders: Asp.net Standart Kontrol Elemanları Nasıl Eklenir #4?

HyperLink: HyperLink Kontrolü, HTML’deki <a href=”…”>….</a> etiketine benzer bir hedef sayfaya ya da yerel bir sayfaya yönlendirme yapmak amacıyla kullanılan kontroldür. Yönlendirilecek sayfa NavigateUrl özelliği ile belirlenir.

LinkButton: LinkButton kontrolü, kullanım özelliğinden dolayı Button kontrolü ile benzerlik göstermektedir. Ancak görünümü daha farklıdır. Bu kontrol normal bir bağlantı gibi görünür, fakat bir Button kontrolü gibi çalışır.

ImageButton: ImageButton kontrolü de LinkButton kontrolü gibi Button kontrolüne benzerlik gösterir. Farkı, görüntüsünün bir resim ile değiştirilebilmesidir.

FileUpload: FileUpload kontrolü, web sitesinin sunucuya dosya yüklemek amacıyla dosyaların seçimi için kullanılan kontroldür. Bu kontrolle dosya yüklemesinin yapılabilmesi için sunucuda gerekli izinlerin verilmiş olması gerekmektedir.

Image: Belirtilen bir kaynaktaki resmi görüntülemek için kullanılan kontroldür. Görüntülenecek resmin ve özelliklerinin dinamik olarak ayarlanmasını sağlayacağı için sunucu kontrolleri için de kullanılabilir.

Ders Anlatım Videosu

Not: Video açılmasında sorun yaşıyorsanız tıklayınız.

Bir sonraki dersimizde görüşmek üzere.

Bir cevap yazın