3. Ders: Html ile Başlık Ekleme Etiketi


Html üzerinde yazmış olduğumuz makalelere veya herhangi bir yazımıza başlık eklemek isteyebiliriz. Peki bu başlıkları eklemek için ne yapmalıyız?

Html ile başlık eklemek için <hx>……</hx> etiketi kullanılmaktadır. Bu etiket içerisinde bulunan x ifadesi 1-6 arasında değer almaktadır. Peki bu değerleri hangi duruma göre vermekteyiz?

Eklemek istediğimiz başlığın büyüklük durumuna göre bu değerleri vermemiz gerekir. Peki hangi değer daha büyük bir başlık eklemek için kullanılmaktadır? Sanki 6 dediğinizi duyar gibiyim. Tabiki de YANLIŞ bir cevap.

Çünkü burada kendi küçük etkisi büyük bir yaklaşımla 1 değeri en büyük başlığı eklemek için kullanılmaktadır.

Örnek Çalışma:

<h1>Fuat ŞENGÜL</h1>
<h2>Fuat ŞENGÜL</h2>
<h3>Fuat ŞENGÜL</h3>
<h4>Fuat ŞENGÜL</h4>
<h5>Fuat ŞENGÜL</h5>
<h6>Fuat ŞENGÜL</h6>

Önizleme:

Fuat ŞENGÜL

Fuat ŞENGÜL

Fuat ŞENGÜL

Fuat ŞENGÜL

Fuat ŞENGÜL
Fuat ŞENGÜL

Evet bir dersimizin sonuna daha geldik. Görüşmek üzere…

Yayınlayan

Fuat ŞENGÜL

Fuat ŞENGÜL Samsun Havza ilçesinde 23.05.1990 da doğdu. Bilgisayar ile lise öğreniminde tanışan yazar Pascal, C/C++, Assembly ve Visual Basic dilleriyle birlikte yazılıma adım attı. 2008 yılında Fırat Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Bilgisayar öğretmenliğini kazandı. Öğrenimi sırasında web ve masaüstü yazılımları konusunda projelere imza atan yazar 2012 yılında mezun oldu. Yazar C/C++, C#, Asp.Net, Matlap, Jquery, Css ve Html gibi programlama dillerine hakim ve bu diller ile projeler üretmeye devam etmektedir. Bilişim Teknolojileri öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 + thirteen =