Dreamweaver Dersleri | Veritabanındaki Verilerin Listelenmesi ve Sayfalanması Nasıl Yapılır?(Video)


Bu dersimizde veritabanında bulunan kayıtların listelenmesi ve sayfalama işlemlerini öğreniyor olacağız. Bizler web sitelerini dinamik bir şekilde yaparken bu verilerin listelenmesi işlemlerini sık sık kullanmaktayız. Verilerin listelenmesi aşamasında verilerin tamamını veya bir kısmını görüntüleyebiliriz. Yani sayfalara bölebiliriz.  Bu sayfalarda kaçar adet veri olacağını bizler ayarlayabiliriz.

Verilerin listelerken aynı zamanda belirli şartlara uygun olan verilere de gösterebiliriz. Bu işlemler filtreleme olarak karşımıza çıkmaktadır. Örneğin cinsiyeti erkek olanların listelenmesi gibi.

Ders Anlatım Videosu

Not: Video açılmasında sorun yaşıyorsanız tıklayınız.

Bir sonraki dersimizde görüşmek üzere.

Yayınlayan

Fuat ŞENGÜL

Fuat ŞENGÜL Samsun Havza ilçesinde 23.05.1990 da doğdu. Bilgisayar ile lise öğreniminde tanışan yazar Pascal, C/C++, Assembly ve Visual Basic dilleriyle birlikte yazılıma adım attı. 2008 yılında Fırat Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Bilgisayar öğretmenliğini kazandı. Öğrenimi sırasında web ve masaüstü yazılımları konusunda projelere imza atan yazar 2012 yılında mezun oldu. Yazar C/C++, C#, Asp.Net, Matlap, Jquery, Css ve Html gibi programlama dillerine hakim ve bu diller ile projeler üretmeye devam etmektedir. Bilişim Teknolojileri öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 − 4 =