Dreamweaver Dersleri | IIS Nedir? IIS Kurulumu Nasıl Yapılır?(Video)


Web sitelerimizi dinamik yapmamız için bir programlama diline ihtiyacımız vardır. Bu programlama dilleri oldukça geniştir. Biz dreamweaver üzerinde bu işlemi yapacağımız için sık kullanılan iki programlama dili ile çalışmamız gerekiyor. Bunlar php ve asp ‘dir. Bu programlama dillerini kullanmamız için ;

Php: XAMPP, EasyPHP gibi sunucu yazılımlarına ihtiyacımız vardır.

Asp: Bunda ise IIS kurulması gerekecektir. Internet Information Services hizmeti asp uzantılı sayfaların derlenip çalışması için gerekli olan bir yapıdır. Bizlerde asp programlama dilini kullanacağımızdan dolayı bu yapıyı bilgisayarımıza kurmamız gerekmektedir. Bu dersimizde bunun üzerinde duruyor olacağız.

Ders Anlatım Videosu

Not: Video açılmasında sorun yaşıyorsanız tıklayınız.

Bir sonraki dersimizde görüşmek üzere.

Yayınlayan

Fuat ŞENGÜL

Fuat ŞENGÜL Samsun Havza ilçesinde 23.05.1990 da doğdu. Bilgisayar ile lise öğreniminde tanışan yazar Pascal, C/C++, Assembly ve Visual Basic dilleriyle birlikte yazılıma adım attı. 2008 yılında Fırat Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Bilgisayar öğretmenliğini kazandı. Öğrenimi sırasında web ve masaüstü yazılımları konusunda projelere imza atan yazar 2012 yılında mezun oldu. Yazar C/C++, C#, Asp.Net, Matlap, Jquery, Css ve Html gibi programlama dillerine hakim ve bu diller ile projeler üretmeye devam etmektedir. Bilişim Teknolojileri öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 − 3 =