Dreamweaver Dersleri | Access Veritabanı Bağlantısı Nasıl Yapılır?(Video)


Bu dersimizde access ile oluşturulan bir veritabanının dreamweaver üzerinden nasıl bağlantı yapılıp kullanılacağını öğreniyor olacağız. Access veritabanı bağlantısı yapılırken bağlantı sırasında verilen isimlere dikkat edilmesi gerekmektedir. Access veritabanı bağlantısı oluşturmadan önce asp sayfası açılması gerekmektedir. Ardından veritabanları paneli aktif olması gerekmektedir. Aktif değilse pencere menüsünden aktif hale getirebilirsiniz.

Access veritabanı bağlantısını yaptıktan sonra kayıt ekleme, listeleme, güncelleme, silme ve kullanıcı işlemlerini rahatlıkla yapabiliyor olacağız.

 

Ders Anlatım Videosu

Not: Video açılmasında sorun yaşıyorsanız tıklayınız.

Bir sonraki dersimizde görüşmek üzere.

Yayınlayan

Fuat ŞENGÜL

Fuat ŞENGÜL Samsun Havza ilçesinde 23.05.1990 da doğdu. Bilgisayar ile lise öğreniminde tanışan yazar Pascal, C/C++, Assembly ve Visual Basic dilleriyle birlikte yazılıma adım attı. 2008 yılında Fırat Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Bilgisayar öğretmenliğini kazandı. Öğrenimi sırasında web ve masaüstü yazılımları konusunda projelere imza atan yazar 2012 yılında mezun oldu. Yazar C/C++, C#, Asp.Net, Matlap, Jquery, Css ve Html gibi programlama dillerine hakim ve bu diller ile projeler üretmeye devam etmektedir. Bilişim Teknolojileri öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × 1 =